Aiemmassa tiedotteessa oli päivämäärät ja yleistä ohjeistusta veneiden nostoon liittyen. Nyt nostosta on tehty tarkempi suunnitelma, joka on esitetty oheisissa taulukoissa. Tänä syksynä suunnittelussa oli lisähaasteita, koska veneet joudutaan nostamaan arkipäivinä ja kaupunki kielsi veneiden talvisäilytyksen aallonmurtajalla. Tämän vuoksi osa veneistä joudutaan nostamaan Santalahteen vanhan Kesoilin parkkipaikalle (ks. sijainti alla olevasta kuvasta). Santalahdessa on paljon tyhjiä venepaikkoja, joten veneen siirto sinne pitäisi onnistua tarvittaessa jo hyvissä ajoin ennen nostopäivää. Veneiden nostot alkavat ilmoitettuna päivänä kello 8:00 aamulla ja veneet nostetaan numerojärjestyksessä.

Mikäli huomaat taulukoissa puutteita tai virheitä, ota yhteyttä sähköpostitse osoitteeseen satamakapteeni@taps.fi. Samassa yhteydessä kerrottakoon, että seuralle saatiin nimettyä vast’ikään uusi satamakapteeni. Henry Viljanen lupautui hoitamaan tehtäviä jatkossa.

Naistenlahti

Omistaja Vene Nro Huomiot Nostopäivä
Rohola, Arto Maghoone 1 Maanantai 7.10.
Yli-Rantala, Marko Aava 2 Maanantai 7.10.
Rannikko, Esa Näsiä 3 Maanantai 7.10.
Auvinen, Veli-Jukka Avalon 4 Maanantai 7.10.
Suonpää, Tommi Fantastico 5 Maanantai 7.10.
Lammio, Teppo Iina 6 Tolppa 253 Maanantai 7.10.
Laaksonen Petri Alexandra 7 Maanantai 7.10.
Salminen, Ville Loulou 8 Maanantai 7.10.
Vainio, Juha Capriccio 9 Maanantai 7.10.
Salmi, Erkki Eleonora Ii 10 Maanantai 7.10.
Hyttinen, Kimmo Alexandra 11 Maanantai 7.10.
Häyrinen, Kalle Esteri 12 Maanantai 7.10.
Grönfors Isola 13 Maanantai 7.10.
Ronkanen, Pekka Leena 14 Maanantai 7.10.
Hurme, Janne Tuittu 15 Maanantai 7.10.
Salmela, Mikko Filur 16 Maanantai 7.10.
Mäkelä, Jari Tuuli 17 Maanantai 7.10.
Ahlberg, Sami Mafalda 18 Tolppa 213 Maanantai 7.10.
Ahvenainen, Juuso Charlotte 19 Maanantai 7.10.
Airto, Kari Minni 20 Maanantai 7.10.
Auvinen, Risto Tyyne O. 21 Maanantai 7.10.
Kiiskilä, Jussi Artemis 22 Maanantai 7.10.
Kuukkula, Marja Kissmii 23 Maanantai 7.10.
Lyytinen, Timo Kimallus 24 Maanantai 7.10.
Mäkelä, Ahti Pluto 25 Maanantai 7.10.
Nieminen, Timo Kalevi Enok 26 Maanantai 7.10.
Seppälä, Janne Navicarina 27 Maanantai 7.10.
Aaltonen, Otto Tulppaani 28 Maanantai 7.10.
Baskaya, Katri Jutta 29 Tolppa 177 Maanantai 7.10.
Saloniemi, Jyrki Tyyne A 30 Maanantai 7.10.
Sydänmäki, Asko Linnea 31 Maanantai 7.10.
Virtanen, Kim Fröken 32 Maanantai 7.10.
Raitia, Kalevi Frida 33 Maanantai 7.10.
Inkinen, Mika Tuulimari 34 Maanantai 7.10.
Kaukinen, Pasi Maija 35 Maanantai 7.10.
Hakala, Tommi Lazy 36 Maanantai 7.10.
Hanhijärvi, Juhani Aurelia 37 Maanantai 7.10.
Laitinen, Merita Camarada 38 Maanantai 7.10.
Autio, Paula Ilo 39 Tolppa 141 Maanantai 7.10.
Virta, Timo Atropos 40 Tiistai 8.10.
Lehtonen, Timi Vanha Lahna 41 Tiistai 8.10.
Lesonen, Konsta Najadi 42 Tiistai 8.10.
Vaden, Tere Annika 43 Tiistai 8.10.
Luoma, Juha Mamselli 44 Tiistai 8.10.
Malkavaara, Jorma Lilie 45 Tiistai 8.10.
Salminen, Riku Tinaida 46 Tiistai 8.10.
Sullanmaa, Timo Nameless 47 Tiistai 8.10.
Teeriaho, Reino Hilma 48 Tiistai 8.10.
Aalto, Timo Tapio Alisa 49 Tiistai 8.10.
Saarnio, Roope De Velle 50 Tiistai 8.10.
Vartiainen, Jouko Sophie 51 Tolppa 104 Tiistai 8.10.
Niemistö, Antti Festina Lente 52 Tiistai 8.10.
Ronkanen, Petra Fermata 53 Tiistai 8.10.
Salmi, Teemu Teresa 54 Tiistai 8.10.
Somero, Ilkka Neenah 55 Tiistai 8.10.
Telenius, Juha Tiina 56 Tiistai 8.10.
Tiainen, Pertti Orm 57 Tiistai 8.10.
Virta, Sauli Tuulia 58 Tiistai 8.10.
Alander, Ilkka Flyaway 59 Tiistai 8.10.
Lassila, Pekka Lavinia 60 Tiistai 8.10.
Nyrhinen, Santtu Subina Ii 61 Sähkökaappi Tiistai 8.10.
Parkusjärvi, Jarmo Wanha Rouva 62 Tiistai 8.10.
Hermiö, Pekka Alhena 63 Tiistai 8.10.
Lähteenmäki, Ilari Solaris 64 Tiistai 8.10.
Vartiainen, Jouko Loan 65 Tiistai 8.10.
Nurmio, Harri Margareta 66 Tiistai 8.10.
Keiski, Jukka Ella Q 67 Tiistai 8.10.
Laakso, Jyri Liisi 68 Tiistai 8.10.
Uusi-Mäkelä, Harri Elsa 69 Tiistai 8.10.
Erenius, Rauno Anniina 70 Tiistai 8.10.
Noeskoski, Juha Sirius 71 Tiistai 8.10.
Husgafvel, Kaarle Helena 72 Tiistai 8.10.
Lindholm, Ari Krista 73 Tiistai 8.10.
Wuori, Olli Margitta 74 Tiistai 8.10.
Heliö, Risto Renniet 75 Tolppa 30 Tiistai 8.10.
Hermiö, Matti Pernilla 76 Tiistai 8.10.
Kulmala, Ville Usva 77 Tiistai 8.10.
Erenius, Esko Bami 78 Tiistai 8.10.
Koivisto Esko Olivia 79 Tiistai 8.10.
Haapio, Jaakko Karoliina 80 Tiistai 8.10.
Luttinen, Juha Wenla 81 Tiistai 8.10.
Tuusa, Ari Refanut 82 Tiistai 8.10.
Kauppi, Kai Marinet 83 Tiistai 8.10.

Santalahti

Omistaja Vene Nro Nostopäivä
List, Steve Mariella 1 Maanantai 7.10.
Nurmala, Simo Aino 2 Maanantai 7.10.
Partanen, Jukka-Pekka Semper Felix 3 Maanantai 7.10.
Malkamäki, Toni Amanda 4 Maanantai 7.10.
Maula, Risto Lemmikki 5 Maanantai 7.10.
Kivipensas, Tapio Rhea 6 Maanantai 7.10.
Juuti, Juha-Pekka Alida 7 Maanantai 7.10.
Kastarinen, Pasi Nicolina 8 Maanantai 7.10.
Korventausta, Janette Ronja 9 Maanantai 7.10.
Kumpu, Jalo Ella 10 Maanantai 7.10.
Levula, Janne Amapola 11 Maanantai 7.10.
Lappalainen, Raimo Adona 12 Maanantai 7.10.
Kinunen Kustaava 13 Maanantai 7.10.
Riihimäki, Matti Diipadaapa 14 Maanantai 7.10.
Pajunen, Jouko Aquarius 15 Maanantai 7.10.
Koskimäki, Sami Neema 16 Maanantai 7.10.
Sovelius, Kati Beluga 17 Maanantai 7.10.
Jalkanen, Lauri Birgit 18 Maanantai 7.10.
Fried, Juhani Cissa 19 Maanantai 7.10.
Taps Ursula 20 Maanantai 7.10.
Suominen H-vene 21 Maanantai 7.10.
Sorri Susanna (H) 22 Maanantai 7.10.
Kuusimäki Blue (IF) 23 Maanantai 7.10.
Roihuvuo Delta 24 Maanantai 7.10.
Hakanen, Olli Addict 25 Maanantai 7.10.